Siatka na Kreta – Czy warto?

Siatka na Kreta – Czy warto?

Siatka na Kreta – Czy warto?

W czasie spotkań z klientami i pierwszych rozmowach  wiele razy spotykam się z sytuacją w której muszę namawiać ich do poniesienia dodatkowego kosztu jakim jest ułożenie siatki przeciw kretom.

Ułożenie siatki na kreta w ogrodzie

Można pomyśleć że przecież to normalne że prowadząc działalność gospodarczą takie działania mają na celu zwiększenie zysków firmy i na pewno mam w tym interes. Osobiście podchodzę do tego zupełnie inaczej. Zebrane doświadczenie pozwala mi postawić się w roli experta i podczas rozmów z klientami mocno akcentuje to co moim zdaniem powinno się wykonać aby w przyszłości nie ponosić dodatkowych znacząco wyższych kosztów a co najważniejsze nie zniszczyć sobie tego co przez lata było pielęgnowane i doglądane..

Jak i kiedy kłaść siatkę na kreta?

Na etapie projektowania ogrodu ułożenie siatki na kreta jest stosunkowo łatwe . Dodatkowo jeśli mamy teren na którym musimy dołożyć dodatkowe centymetry ziemi sprawa robi się zupełnie oczywista. Siatka na kreta jest kładziona po wykonaniu wszelkich przyłączy wodnych (systemy nawadniania) i elektrycznych (oświetlenie ogrodu) i przysypana na koniec warstwą ziemi. Następnie wysiewamy trawę lub kładziemy ją z gotowej rolki.

Czy warto kłaść siatkę na krety?

Pytanie nie powinno być czy kret do nas przyjdzie tylko kiedy przyjdzie. Znam sytuacje gdzie piękne trawniki były do całkowitej wymiany po pracach ziemnych małych włochatych gości .Wtedy koszty są nieporównywalnie większe. Należy zdjąć starą darń i zdjąć około 5 cm ziemi co przy działce 500 m2 daje około 50 ton ziemi do przerzucenia z miejsca na miejsce aby ułożyć siatkę na kreta i drugi raz nie popełnić tego samego błędu.

Jaki jest koszt siatki na krety?

Na etapie planowania trawnika siatka na kreta to dodatkowy koszt 4-5 zł do m2. Siatkę kładziemy wyłącznie w części trawnikowej. Rabaty czyli ta część gdzie mamy kwiaty, trawy i drzewa itp. siatki nie wymagają.

Jednym słowem  siatkę na kreta planujemy w naszym budżecie  i jest ona podstawą/fundamentem  przy planowaniu trawnika. Reasumując wg mnie oczywistym jest że warto położyć zabezpieczenie na kreta aby móc go oglądać gdzieś za granicami naszej działki a nie czekać kiedy swoimi działaniami zdewastuje całą naszą prace i wysiłek włożony w posiadanie pięknego zieleńca przed domem.

Mam nadzieję że pomogłem rozwiązać tę kwestie i łatwiej będzie Państwu podjąć tę słuszną decyzje.


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice