Kiedy Glebogryzarka Separacyjna a kiedy wystarczy zwykła?

Kiedy Glebogryzarka Separacyjna a kiedy wystarczy zwykła?

Kiedy Glebogryzarka Separacyjna a kiedy wystarczy zwykła?

Często klienci zadają nam pytanie o różnicę w usłudze przekopania terenu glebogryzarką separacyjną a zwykłą glebogryzarką. Aby odpowiedzieć na to pytanie musimy na początku ustalić jaki teren mamy obecnie do działania Czy darń trawnikowa jest zbita czy raczej mamy niewiele trawy o raczej zbitą ziemię. Ponadto musimy wiedzieć pod co przygotowujemy teren. Jeśli ma to być warzywniak np. na ogrodach działkowych to można użyć glebogryzarki zwykłej . W naszej ofercie mamy możliwość wynajęcia takiego urządzenia w cenie 150 zł za dobę. Wg mnie każdy jest wstanie sam przygotować taki teren pod przyszłe warzywa i owoce.

Kiedy użyć glebogryzarki?

Zwykła glebogryzarka lepiej się sprawdzi w terenie mocno kamienistym. Jednak jeśli chcemy założyć nowy trawnik to w ciemno polecam i zdecydowanie sugeruje użyć glebogryzarki separacyjnej. Urządzenie to doskonale poradzi sobie ze starą trawą, chwastami ,zbitą ziemią czy średnimi kamieniami. 

Gdzie wykorzystywana jest glebogryzarka seperacyjne?

W naszej ofercie mamy usługę z operatorem gdzie wykorzystywana jest  glebogryzarka separacyjna. Na początku działalności w roku 2014 zaczynaliśmy od glebogryzarki zwykłej którą wykonywaliśmy usługi spulchniania gleby na mniejszych terenach , przeważnie rodzinne ogrody działkowe. Nasza wypożyczalnia sprzętu posiada kilka takich glebogryzarek . Od 2017 roku pracujemy wyłącznie na glebogryzarkach separacyjnych .Posiadamy dwa tego typu urządzenia . Pierwsze  to ciągnik jednoosiowy BCS 740 z wymienną glebogryzarką separacyjną lub zwykłą do powierzchni terenu od 40-1000m2 a drugie to traktor firmy Yanmar z glebogryzarką separacyjną  Muratori do terenów powyżej  1000m2 . Traktor ma napęd 4×4 więc poradzi sobie w terenie bardziej miękkim i wymagającym.

Zalety korzystania z glebogryzarki separacyjnej

Niebywałą zaletą  przekopania terenu glebogryzarką separacyjną jest fakt iż możemy  przygotować teren pod ponowny wysiew nasion trawy lub ułożenie trawy z rolki bez konieczności wywożenia starej darni co jest bardzo kosztowne. Urządzenie przecina darń i układa w dolnych partiach gleby i wszystko przysypuje przesiana ziemią. Na koniec ziemia jest ubijana i równana przez walec który jest dołączony do zestawu.

Dla kogo glebogryzarka seperacyjna?

Takie rozwiązanie sprawdzi się  zarówno dla osób prywatnych które lubią samemu popracować w ogrodzie , dla firm ogrodniczych  a także Wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych   gdzie tak przygotowany teren pozwoli na dalsze prace własnymi zasobami ludzkimi a najcięższą prace wykona idealnie stworzona do tego maszyna wraz z operatorem.

Jaka jest różnica pomiędzy glebogryzarką seperacyjną a zwykłą?

Różnica wykonania usługi glebogryzarką separacyjną a zwykłą jest ogromna. Po glebogryzarce zwykłej cały teren jest do grabienia i wybierania starej trawy i kamieni co zajmuje bardzo dużo czasu i pieniędzy bo śmieci trzeba wywieźć już nie mówiąc o kosztach pracy. Glebogryzarka separacyjna pozostawia po sobie idealne przygotowany teren. Na zamieszczonych zdjęciach widać jakość naszych prac. Zaufali nam zarówno prywatni inwestorzy , wspólnoty mieszkaniowe, deweloperzy a także firmy budowlane które często naprawiając np. balkony zmuszone są zrekultywować tereny zielone na koniec swoich prac. Mam nadzieje że udało mi się wyjaśnić działanie urządzeń i różnice w ich pracy. Zapraszam do kontaktu.


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice