Elementy drewniane w ogrodzie -propozycje ,sprawdzony materiał i konserwacja.

Elementy drewniane w ogrodzie -propozycje ,sprawdzony materiał i konserwacja.

Elementy drewniane w ogrodzie -propozycje ,sprawdzony materiał i konserwacja.

Jeśli ktoś z Państwa zastanawia się jeszcze czy warto „wprowadzić” do własnego ogrodu elementy z drewna to wg mnie takie połączenie jest idealne . Dlaczego? Uważam tak ponieważ  drewno w ogrodzie było , jest i będzie jego nierozerwalną częścią. Jakie elementy można wprowadzić? Poniżej przedstawię kilka propozycji które sprawdziły się u Naszych klientów na warszawskim Mokotowie, Ursynowie, Białołęce i sąsiadującym Piasecznie.

Propozycje elementów w ogrodzie

Jedna z możliwości to budowa tarasu drewnianego. Może on przyjmować różne kształty i formy. Dzięki bogatej  kolorystyce farb możemy nasz taras dopasować kolorystycznie do istniejących elementów zabudowy. Taras z drewna latem przyjemnie się nagrzewa i zachęca do spacerowania gołą stopą.

Elementy drewniane w ogrodzie

Kolejna z propozycji może łączyć się tarasem lub stanowić pojedynczą oddzielną formę. Mam na myśli drewniane donice wykonywane na konkretny wymiar. Donice można wykonać z tego samego materiału co taras lub zastosować cieńszy materiał. Nasze doświadczenie pokazuje że pięknie wyglądają donice z poziomych desek w kształcie rombów. Takie donice można połączyć z pionową ścianą z tych samych desek co będzie stanowiło tło dla Naszych roślin. Na takiej ścianie można zamontować dodatkowe oświetlenie co pięknie podkreśli zarówno donice jak i rośliny w niej posadzone.

Zakątek dla dzieci w ogrodzie

Jeżeli mamy dzieci to warto pomyśleć nad zbudowaniem dla Nich tzw. domku na drzewie lub podobnej konstrukcji. Gdzie będą mogły spędzać wolny czas i mieć swoją   bazę i miejsce spotkań z kolegami.

Konstrukcje drewniane w ogrodzie takie jak pergole

Polecamy także pergole drewniane które mogą posłużyć zarówno jako konstrukcja pod drewnianą huśtawkę lub jako element do którego zamontujemy ochronę przed słońcem lub po prostu skierujemy tam rośliny które rozrastając się stworzą niepowtarzalny klimat.

Oświetlenie w ogrodzie

Drewniane mogą być także lampy ogrodowe które zapewnią odpowiedni klimat o zmroku lub panele które pozwolą oddzielić się od wścibskich sąsiadów.

Wszystkie w/w elementy świetnie pasują i wyglądają w ogrodzie. W naszych realizacjach znajdą Państwo zdjęcia przedstawiające takie pomysły. Wszystkim doradzamy i polecamy aby przy tego typy konstrukcjach wybierać drewno mocniejsze które posłuży przez wiele lat. My pracujemy i rekomendujemy deskę z modrzewia syberyjskiego. Jest to sprawdzony i pewny materiał . Pierwszy taras wykonaliśmy 10 lat temu i do dziś wygląda bardzo dobrze. Należy jednak  pamiętać aby przed położeniem desek i legarów zadbać by zostały one  trzykrotnie pomalowane (dwukrotnie przed montażem i raz po montażu). Należy też odświeżyć malowanie co dwa lata.

Zachęcamy Państwa do skorzystania z Naszych pomysłów i włączenia elementów z  drewna do ogrodu.


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice