Pielęgnacja trawnika w  ogrodzie

Właściwa pielęgnacja ogrodu rozpoczyna  się już na początku wiosny kiedy śnieg stopnieje a temperatury utrzymują się na +5C. Zimą warto zadbać aby nóż w kosiarce został naostrzony a wszystkie płyny takie jak olej w silniku wymienione na nowy.

Wczesną wiosną  należy wykonać wertykulację trawnika i zasilenie go nawozem. Wertykulacja trawnika to zabieg który  wykonujemy do dwóch razy w roku. Nasza firma świadczy tego typu usługę lub możemy wypożyczyć urządzenie do tego typu prac .W tym celu najlepiej użyć wertykulatora spalinowego , który dzięki swojej mocy i silnym nożom tnącym wykona najlepiej te prace . Zabieg wertykulacji ma za zadanie napowietrzyć glebę, usunąć filc z trawnika który blokuje dostęp światła do gleby .Przecięcia w trawniku robią nowe miejsce dla nowej trawy . Po 2-3 tygodniach od właściwie wykonanym zabiegu trawnik powinien się mocno zagęścić i mieć soczyście zielony kolor. 

Następnie do jesieni nawozimy trawnik co około 1,5 miesiąca. W tym celu warto dobrać nawóz odpowiedni do danego terenu i okresu w którym go planujemy zastosować. Bardzo ważne jest aby do tych prac użyć specjalistycznego rozpylacza do nawozu . Z byt duża ilość nawozu rozrzucona w jednym miejscu może spowodować wypalenie trawy. Dlatego przed przystąpieniem do prac należy dokładnie zmierzyć teren i zastosować ilość nawozu odpowiednią do zmierzonego terenu. 

Warto dokonać oprysku na chwasty jeżeli się pojawią (wystarczy jeden raz w roku). Ważne aby stosować środki oprysku na rośliny dwuliścienne co uchroni nasz trawnik. Byliśmy już wzywani do ogrodów gdzie użyto na trawnik tzw. Randup który działa na rośliny jednoliścienne co jest równoznaczne z wypaleniem i chwastów i trawy.

System nawadniania ustawiamy na 4 rano i podlewamy obwicie co drugi dzień. Podczas upalnego lata można zwiększyć podlewanie i ustawić programator aby podlewanie odbywało się codziennie.

Kosimy trawę raz w tygodniu i tylko o 1/3 wysokości. Kosiarki mają możliwość ustawienia wysokości koszenia.

Późną jesienią robimy drugą wertykulacje i nawozimy trawnik nawozem jesiennym. Spuszczamy wodę z systemu aby przy minusowych temperaturach nie uszkodziły się elektrozawory. Przeważnie jest ich od 4-7 i każdy kosztuje ponad 100 zł nie licząc wymiany. Dlatego warto wykonać serwis zimowy. 

Na koniec kosimy niżej trawnik aby lepiej przezimował. Pozdrawiamy.


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice