Wymiana starego 10 letniego trawnika na nową trawę z rolki

Wymiana starego 10 letniego trawnika na nową trawę z rolki

Klient poprosił nas abyśmy wymienili 10 letni trawnik na nowy. Przed przystąpieniem do prac zawsze ustalamy z inwestorem możliwe opcje jakie powinny być wykonane przy tego typu zadaniu. Nasuwa się pytanie czy nowy trawnik odtwarzamy z gotowej rolki czy też dobieramy specjalną mieszaninę traw dopasowaną do danego terenu.

Każdy teren ma inną specyfikę dlatego zawsze sugerujemy wysiew nasion. Tereny mogą być mocno nasłonecznione , średnio-nasłonecznione lub zacienione. Właściwy dobór nasion pozwoli długo cieszyć się pięknym trawnikiem. Jednak niesie to  za sobą dłuższą przerwę w dostępie do trawnika bo nasiona muszą wykiełkować i się wzmocnić zanim będą deptane. Została zaakceptowana wersja na tzw trawę z rolki wraz z systemem automatycznego podlewania. Kiedyś automatyczne podlewanie uznawano za luksus a dziś mówimy o standardzie. Upalne lato które mamy coraz częściej w Polsce powoduje że coraz częściej klienci decydują się na tego typu rozwiązanie.

Cały teren został przekopany glebogryzarką separacyjną , przegrabiony, wyrównany i oczyszczony z kamieni i śmieci. Wykonaliśmy projekt nawadniania i wg niego wykopaliśmy rowy pod magistrale wodne . Zamontowaliśmy zraszacze , skrzynię z elektrozaworami , komputer do sterowania nawadnianiem.

Przed ułożeniem trawy z rolki cały teren dokładnie wyrównaliśmy , dosypaliśmy ziemię aby zasypać nierówności i dokładnie zwałowaliśmy grunt. Dodatkowo przyszły trawnik został zabezpieczony przez niepożądanym działaniem kretów. W tym celu położyliśmy specjalną siatkę na kreta.

Ułożyliśmy trawę z rolki i dokładnie ja podlaliśmy wodą . Prezentuje się pięknie i bez ingerencji kretów.

Aby trawnik był w doskonałej kondycji przekazaliśmy właścicielom niezbędne wskazówki. Wiadomym jest że nie wszyscy musimy znać się na tego typu pielęgnacji i dlatego uważamy że przekazanie tej wiedzy jest naszym obowiązkiem .Nasi klienci zawsze mogą do nas zadzwonić i jeśli się da to udzielamy rad i wskazówek telefonicznie. W trudniejszych sytuacjach nasz serwis pomoże zarówno w szybkiej naprawie lub pomoże dobrać potrzebny sprzęt np. do pielęgnacji. Nasza wypożyczalnia sprzętu ogrodowego posiada wertykulatory, aeratory, kosiarki, wycinarki darni, glebogryzarki z opcją dostawy do klienta.

Nasze główne zalecenia to kosić trawnik raz w tygodniu sprawdzoną kosiarką z ostrym nożem. Nawozimy trawnik co 45 dni specjalistycznym nawozem .Wykonujemy 1-2 oprysków w ciągu roku. Pilnujemy nawadniania i dopasowujemy go do warunków pogodowych. Koniecznie w ciągu roku 1-2 razy wykonujemy wertykulacje  i aerację. Tylko takie działania pozwolą utrzymać trawnik w super kondycji.


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice