Przedzszkole Szkrabki założenie od nowa trawnika z siewu, systemu nawadniania i stref bezpiecznego upadku

Przedszkole Szkrabki założenie od nowa trawnika z siewu, systemu nawadniania i stref bezpiecznego upadku 

Projekt zakładał założenie nowego trawnika z siewu wraz z nowym systemem automatycznego nawadniania. Podczas prac inwestor zdecydował się na wykonanie tzw. bezpiecznych stref upadku pod urządzeniami do zabaw dla dzieci. Na wszystkich placach zabaw jest taki wymóg a wszystko to dla lepszego bezpieczeństwa dzieci.

Na wstępie cały teren został przekopany glebogryzarką separacyjną a następnie przegrabiony. Użycie glebogryzarki separacyjnej pozwoliło na wstępne przekopanie całego terenu, napowietrzenie i rozluźnienie zbitej gleby oraz wstępne wyrównanie nierówności. Dowieziona została świeża przesiana ziemia a teren wyrównany. Ziemia przesiana to taka która nie posiada kamieni, gałęzi itp. zanieczyszczeń. Warto też pamiętać aby ziemia była z tych luźniejszych nie gliniasta .Plac zabaw w przedszkolu to miejsce gdzie dzieci przebywają praktycznie przez cały dzień. Jedna grupa kończ zabawę i przychodzi druga dlatego trawnik musi być bardzo trwały. Aby tak się stało należy systematycznie go pielęgnować. Mam tu na myśli stałe koszenie i nawożenie..

Dodatkowo wykonaliśmy nowy system automatycznego nawadniania tak aby na koniec dnia trawa mogła być dobrze i równomiernie zasilona w wodę. W tym celu sprawdziliśmy jakie jest ciśnienie wody i jaka wydajność źródła wody. Przygotowaliśmy odpowiedni projekt na którym nanieśliśmy miejsca usytuowania zraszaczy oraz trasy gdzie mają być ułożone rury do nawadniania . Mózg systemu to połączenie skrzyni z elektrozaworami razem z programowalnym sterownikiem . Dzięki temu możemy dokonać indywidualnych nastaw i włączać nawadnianie terenu o dowolnych porach dnia i nocy. Przewaga automatycznego systemu nad podlewaniem ręcznym jest kolosalna. Podlewać powinniśmy wcześnie rano a najlepiej około 4 nad ranem a tego raczej nikt z nas by nie dał rady wykonywać systematycznie przez cały rok. Dodatkowo zamontowany czujnik deszczu pozwala na wyłączenie czasowe podlewania w okresach deszczowych.

Pod zabawkami zabraliśmy około 30 cm ziemi i uzupełniliśmy miękkim i bezpiecznym podłożem aby najmłodsi mogli bezpiecznie się bawić. Prace były odebrane przez specjalnego inspektora który dopuszczał plac do zabaw dla dzieci.

Wyrównany teren został wysiany nasionami specjalnie dobranej mieszanki traw , przykryty warstwą ziemi, zwałowany  i podlany. Nasiona trawy są bardzo ważne bo dzięki właściwemu doborowi mieszanki właściciele trawnika będą się nim dłużej cieszyć. Mieszanka musi mieć trawy odporne na deptanie i mocno się krzewiące.

Po 4 tygodniach dokonaliśmy pierwszego koszenia. Ważne aby kosiarka miała naostrzony nóż kiedy wykonywane jest startowe koszenie.

Nasza firma specjalizuje się w trawnikach z siewu. Jednak przy takiej opcji jest warunek że musimy zając się także pielęgnacją trawnika w pierwszym sezonie od wysiewu. Oczywiście na prace udzielamy gwarancji co wiąże się także z obowiązkowym serwisem systemu nawadniania na zimę.

Trawa wygląda obłędnie. Zapraszamy


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice