Projekt renowacji ogrodu wymiana trawnika nowy system nawadniania automatycznego

Projekt renowacji ogrodu, wymiana trawnika, nowy system nawadniania automatycznego , nasadzenia roślin, ułożenie kamienia w rabatach, wykonanie kamiennej ścieżki wraz z montażem oświetlenia ogrodowego i wykonaniem paneli drewnianych.

Inwestor zlecił nam kompleksową zmianę terenu przed domem. W pierwszej kolejności został wykonany szczegółowy projekt ogrodu.

Zostały naniesione granice trawnika , zaproponowane nasadzenia roślin i drzew  w częściach rabat. Zaprojektowane zostało oświetlenie ogrodu wraz z elementami drewnianymi. Nasi projektanci zawsze przyjeżdżają na miejsce , rozmawiają z właścicielem w celu poznania ich potrzeb i oczekiwań i dopiero przystępują do pracy, Bardzo ważne jest aby rozmieszczenie roślin było dopasowane do oświetlenia działki przez promienie słoneczne. Prawidłowe zwymiarowanie terenu  to podstawa do dalszych prac projektowych. Zaakceptowany projekt to dla nas zielone światło do rozpoczęcia działań.

Musimy wiedzieć gdzie na działce rozmieszczone są różnego typu instalacje na  które podczas prac musimy uważać aby ich nie uszkodzić . W tej lokalizacji były to instalacje od kamer, pomp ciepła i elektryczne .

Wykonanie nowego system automatycznego nawodnienia według wcześniej przygotowanego projektu .

Na początku stara trawa została zerwana i wywieziona. Wykonaliśmy nowy system automatycznego nawodnienia wg wcześniej przygotowanego projektu . Przeprowadzony został kabel do zasilania oświetlenia ogrodowego. Zawsze taki kabel układamy głęboko i przed przysypaniem kładziemy kolorową taśmę aby w przyszłości uniknąć jego uszkodzenia. W częściach rabatowych posadziliśmy rośliny i drzewa. Rośliny kupujemy w największych szkółkach które znajdują się pod Warszawą. Mamy własny transport i z dużą dbałością przewozimy rośliny do miejsca docelowego. Na końcu prac rabaty uzupełniliśmy kamieniem a część trawnikową wyłożyliśmy siatką na kreta i wyrównaliśmy świeżą ziemią. Kamienia rozłożyliśmy około 18 ton. Ułożyliśmy trawę z rolki i wszystko dokładnie podlaliśmy wodą.

Efekt końcowy jest oszałamiający i wyjątkowo  robi się wieczorem gdy zapali się oświetlenie ogrodu. Klient jest bardzo zadowolony. My także😉

Aby trawnik i rośliny  były w doskonałej kondycji przekazaliśmy właścicielom niezbędne wskazówki. Wiadomym jest że nie wszyscy musimy znać się na tego typu pielęgnacji i dlatego uważamy że przekazanie tej wiedzy jest naszym obowiązkiem .Nasi klienci zawsze mogą do nas zadzwonić i jeśli się da to udzielamy rad i wskazówek telefonicznie. W trudniejszych sytuacjach nasz serwis pomoże zarówno w szybkiej naprawie lub pomoże dobrać potrzebny sprzęt np. do pielęgnacji. Nasza wypożyczalnia sprzętu ogrodowego posiada wertykulatory, aeratory, kosiarki, wycinarki darni, glebogryzarki z opcją dostawy do klienta.

Nasze główne zalecenia to kosić trawnik raz w tygodniu sprawdzoną kosiarką z ostrym nożem. Nawozimy trawnik co 45 dni specjalistycznym nawozem .Wykonujemy 1-2 oprysków w ciągu roku. Pilnujemy nawadniania i dopasowujemy go do warunków pogodowych. Koniecznie w ciągu roku 1-2 razy wykonujemy wertykulacje  i aerację. Tylko takie działania pozwolą utrzymać trawnik w super kondycji.

Oczywiście na prace udzielamy gwarancji co wiąże się także z obowiązkowym serwisem systemu nawadniania na zimę.

 


Telefon

604-486-274

Obszar działania

Warszawa i okolice